Atminties vietos - Laisvieji Kauno archyvai
5a53785056000

Atminties biuras: J. Mackevičienė

Kauno žydų bendruomenės narė Judita Mackevičienė pasakoja, kaip atrodė jos namas Laisvės alėjoje prieš karą, ką veikdavo bute gete, kai šeima išeidavo dirbti, kaip buvo slepiama žmonių karo metu.

Skaityti daugiau
5a53b9cac970d

Atminties biuras: B. Šragienė

Kauno žydų bendruomenės narė Basia Šragienė prisimena subombarduotus miestus, kuriuos bėgdama nuo karo matė pro traukinių langus, ir geležinkelio stotis, kurios tapo prieglobščiais bėgantiesiems. Pasakoja, koks Kaunas buvo amžiaus viduryje jai atvažiavus gyventi į šį miestą.

Skaityti daugiau
5a5639c7b97e2

Atminties biuras: I. Glikas

Kauno žydų bendruomenės narys Izaokas Glikas prisimena, kaip avėdamas vasarinius batukus žaltą žiemos naktį su mama šildėsi šieno kūgyje, kaip miegojo klėtyje ir pabudo ledo luite.

Skaityti daugiau
5a565dfde8656

Atminties biuras: D. Rozenbergienė

Kauno žydų bendruomenės narė Dobrė Rozenbergienė prisimena, kaip per stebuklą išgyveno patekdama į „gerąją pusę“ „Didžiosios akcijos“ metu Demokratų aikštėje, pasakoja apie žiaurią gyvenimo lageriuose kasdienybę, nuolatinę baimę, šaltį, alkį.

Skaityti daugiau
5a58e2e3d424a

Atminties biuras: F. Kučinskienė

Kauno žydų bendruomenės narė Fruma Kučinskienė pasakoja apie gražius šeimos susibūrimus tradicinių švenčių metu senelių namuose Rotušės aikštėje, prieškario Kauno vaizdus, matomus pro nedidelį automobilio langelį įsitaisius ant tėčio išvežiojamų kojinių miestiečiams, ir staiga pasikeitusį pasaulį, kurio dangų ėmė skrosti karo lėktuvai.

Skaityti daugiau
5a58706108dae

Atminties biuras: K. Z. Šafranavičius

Kauno apskrities Lietuvos totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Zenonas Šafranavičius pasakoja apie savo šeimą, kurioje sugyveno dvi religijos – islamas ir katalikybė, dalijasi vaikystės atsiminimais Kaune ir pristato savo veiklą bendruomenėje bei totorių karo istorijos klube.

Skaityti daugiau
5a54937408d28

Atminties biuras: A. Kovtun

Krymo totorė Asija Kovtun prisimena gyvenimą name Laisvės alėjoje drauge su kitomis po Antrojo pasaulinio karo prieglobstį Lietuvoje radusiomis šeimomis.

Skaityti daugiau
vienybes a

Atminties biuras: G. Vėželienė

Baltarusė Galina Vėželienė pasakoja apie savo vaikystę Baltarusijos kaimelyje ir pirmuosius įspūdžius atvykus gyventi į Kauną.

Skaityti daugiau