Laisvieji Kauno archyvai

Kaunas 2022: Atminties biuras

Tai viena didžiųjų projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programų, kuri sprendžia miesto atminties klausimus.

Šimtmečius Kaune gyveno įvairių tautybių ir religijų žmonės. Tačiau ką mes žinome apie tuos, kurie gyveno prieš mus, kas šie žmonės buvo, kaip jie kūrė savo gyvenimus, apie ką svajojo, kokios ateities tikėjosi?

Programoje numatyta įvairių projektų – nuo parodų, spektaklių iki istorinių leidinių. Bet pirmiausia norime sužymėti savotišką miesto atminčių žemėlapį – susitinkame su įvairių tautybių, religijų, kultūrų žmonėmis ir renkame jų gyvenimo istorijas. Bandome sužinoti jų šeimų likimus, kelius, atvedusius į Kauną, čia kurtą gyvenimą, norime jų akimis pamatyti, kaip skirtingais laikmečiais atrodė miestas.

Čia pateikiamos įvairių tautybių kauniečių istorijos – tai medžiaga tolimesniems bendruomeniniams, meniniams, edukaciniams ir moksliniams projektams, ieškantiems būdų pažinti, susigrąžinti ir įamžinti nublankusią daugiakultūrę vietos praeitį ir skatinti pasididžiavimą savimi bei vietomis, kuriose gyvename.

 

„Atminties biuras“ yra projekto Atmintiesvietos.lt partneris ir naudojasi šia platforma naujai renkamai medžiagai kaupti. 

Daugiau apie projektą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ skaitykite čia.