Laisvieji Kauno archyvai
1949

Vienybės aikštė pokariu

Lili Kristina Vaičekauskaitė-Čepauskienė: Jei kas renka istorinę medžiagą, štai įdomus momentas. Nuotraukoje (žr. 2 nuotrauką) yra Lietuvos partizano Kazio Veverskio, slapyvardžiu "Senis", motina. Su ja mūsų šeima susipažino labai įdomiomis aplinkybėmis. Kartą kažkokiu reikalu mano mamytė nuėjo į paštą ir ten rado verkiančią moterį, ji buvo atvažiavusi siųsti siuntinio Sibire kalintiems savo artimiesiems, bet nemokėjo užrašyti adreso. Tada mamytė ją parsivedė namo, čia į Vasario 16-osios g., tėvelis viską gražiai sudėjo, užrašė ir išsiuntė. Ir taip pažintis išliko. Daug metų atsimenu, kaip ši moteris atvažiuodavo pas mus šiuo reikalu. Šią moterį vadindavau „mano babytė Veverskienė". (2014 m.)

1 nuotrauka.
L. K. Vaičekauskaitė-Čepauskienė apie 1946 m. Tolumoje matyti tarpukariu pastatytas Laisvės paminklas.

2 nuotrauka.
Vaičekauskaitė-Čepauskienė: Šioje nuotraukoje - Vienybės aikštė: Vieta, kurioje pastatytas Miestprojektas arba kitaip - Architektų namai, o dabar - BLC (Verslo lyderių centras). Antroji moteris Iš kairės – Veverskienė, šalia - L. K. Vaičekauskaitė-Čepauskienė su savo mama. 1949 m.

4 nuotrauka.
Vienybės aikštės dalis tarp VDU ir KTU, šiemet pavadinta Studentų skveru. Nuotraukoje - L. K. Vaičekauskaitė-Čepauskienė. 1946 m. rugpjūtis.