Laisvieji Kauno archyvai

Kaunas 2022: Atminties biuras

Tai viena didžiųjų projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programų, kuri sprendžia miesto atminties klausimus.

Programos „Atminties biuras“ tikslas – pažadinti daugiakultūrę Kauno miesto ir rajono atmintį, prisiminti turtingą istoriją, skatinti pasididžiavimą savimi ir vietomis, kuriose gyvename.

Šimtmečius Kaune gyveno įvairių tautybių ir religijų žmonės. Tačiau ką mes žinome apie tuos, kurie gyveno prieš mus, kas šie žmonės buvo, kaip jie kūrė savo gyvenimus, apie ką svajojo, kokios ateities tikėjosi?

„Atminties biuro“ programa siekiame priminti nutylėtas ar primirštas „mažąsias“ istorijas. Rinkdami įvairių tautybių ir religijų kauniečių pasakojimus, atsiminimus norime sukurti savotišką miesto atminčių žemėlapį. Tačiau atsigręžus į praeitį ne mažiau svarbu klausti – ko galime pasimokyti iš praeities istorijų? Kokio įkvėpimo galime pasisemti ir, svarbiausia, – kokio miesto mes norime ateityje?

Tikimės, kad šios istorijos padės geriau pažinti save pačius. O kartu taps įkvėpimo šaltiniu įvairiems kultūros ir meno projektams 2022 metais – spektakliams, parodoms, muzikos kūriniams, leidiniams, kurie stiprins mūsų pagarbą kitam ir kitokiam, žmogaus teisėms ir žmogiškam orumui.

„Atminties biuras“ yra projekto Atmintiesvietos.lt partneris ir naudojasi šia platforma naujai renkamai medžiagai kaupti. 

Daugiau apie projektą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ skaitykite čia.