Laisvieji Kauno archyvai

Dvasios gidas po senąjį Kauną

Senamiesčio maršrutas tavo telefone

Parsisiųsti čia. Įrašo formatas – Mp4.

„Gerai. Susitarkime dėl sąlygų. Aš esu dvasia. Taip, dvasia.

Tai, ko tu dabar klausaisi, yra mano balso įrašas ir mes abu tą žinom.

Nes aš nesu idiotė dvasia, kuri vaikytųsi kiekvieną, kuris sugalvojo pasivaikščioti po mano miestą. Ne. Aš ir taip padariau labai daug, kad dabar girdėtum mano balsą, nes ten, kur esu, įgauti materialų pavidalą yra tas pats, kas atgimdyti atgal, supranti?

Ir čia nėra jokios mistikos. Jeigu kas nors aiškins, kad mano balsas tau tik vaidenasi, ar kurs kažkokias pasakas apie paslaptis ar nesuvokiamus reiškinius – netikėk. Jau mano laikais gyvųjų tarpe buvo daug abejojančių tokiomis kvailystėmis, o kai už lango XXI amžius – nejuokink žmonių. Viskas yra daug paprasčiau. Dvasios nesivaidena. Jos tiesiog yra. Numirsi – suprasi. O kol vaikštai šia žeme – džiaukis" (audiovizualio maršruto "Dvasios gidas po senąjį Kauną" ištrauka, 2015).

Trumpas aprašymas

Audiovizualinis maršrutas "Dvasios gidas po senąjį Kauną" - tai unikalus miesto gidas, siūlantis gyvą emocinę patirtį, kurioje susipina istoriniai faktai ir meninė tikrovė, miesto praeitis ir čia gyvenusių žmonių dramos. Intriguojantis "dvasios" pasakojimas (matomas planšetiniame ekrane ar išmaniajame telefone, iPad ir pan.) mus įtraukia į XX a. pradžioje - II p. karo metu vykstančią istoriją, kurios personažai gyvena, kuria, kenčia ir myli čia pat - mūsų mieste, senamiesčio gatvėse, jo kiemuose ir namuose. XX amžiaus pradžios Kaunas, jo gyventojai ir tuometinio miesto atmosfera, kasdienybės istorijos ir miestiečių likimai negailestingos Istorijos vingiuose - visa tai kartu su audiovizualiniais elementais ir šiandieninio senamiesčio peizažo fragmentais susijungia į savotišką asmeninį filmą, fiziškai ir emociškai patiriamą miesto erdvėse.

Pasaulyje miesto atminties, istorijos ir paveldo animacija yra itin paplitęs reiškinys. Alternatyvūs gidai, meninėmis priemonėmis pristatantys pamirštas ar istorijos vadovėliuose nutylimas miesto istorijas - itin populiarūs kūrybinio turizmo industrijoje ir šiuolaikinio meno kūriniuose. Tačiau ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje tokios praktikos dar visiškai naujos.

"Dvasios gidas po senąjį Kauną" - tai naujos miesto mitologijos kūrimas.

Be to, tai miesto DVASIOS PAIEŠKOS.

Kartu - tai originalus miesto prisijaukinimo būdas.

Ir priminimas - kad miesto gyvybė yra jo istorijose.

Kaip tai veikia?

Šiam audiovizualiniam maršrutui reikalingas mobilusis prietaisas (išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris arba nešiojamas medijų grotuvas) ir ausinės. Paspaudus šią nuorodą reikia parsisiųsti (angl. download) maršrutą į savo prietaisą (įrašo formatas – Mp4), ateiti iki Šv. Gertrūdos bažnyčios (Laisvės al. 101a), užsidėti ausines ir pradėti kelionę.

Maršruto geografija: pradžia - prie Šv. Gertrūdos bažnyčios, pabaiga - prie Žydų ligoninės. Trukmė - 70 min. 
Rekomenduojama patogi avalynė ir drabužiai.
Nerekomenduojama maršruto „eiti" sėdint and sofos.

Kūrėjai:

Sumanymas - Daiva Citvarienė, scenarijus - Rytis Zemkauskas, vaizdas - Akvilė Anglickaitė, garsas - Vytautas V. Jurgutis, Daiva Stubraitė. Kūrybinės komandos nariai: Arvydas Pakštalis, Jolita Butkevičienė, Ana Čižauskienė.