Laisvieji Kauno archyvai

Kauno kartų istorijos

VDU kūrybinių industrijų magistro II kurso studenčių – Ramintos Garbuzaitės ir Alos Raguzinos dueto kūrybinis debiutas. „Kauno kartų istorijos“ yra bendruomeninis projektas, įtraukiantis Kauno mieste gyvenančius/gyvenusius asmenis į bendrą miesto vietos atsiminimų žemėlapį. Projekte, per skirtingų kartų kauniečių pasakojimus siekiama atskleisti viename mieste augusių, bet tarpusavyje nepažįstamų, žmonių skirtingas patirtis, įspūdžius ir prisiminimus susijusius su šiuo miestu. Pasitelkiant skirtingų kartų refleksijas, norima atskleisti kitokį kasdienio, mums gerai pažįstamo Kauno miesto paveikslą bei skatinti domėjimąsi Kauno miestu ir jo istorija.

Priimta manyti, kad miesto gyventojai yra to miesto veidas, tačiau ir pats miestas nemažai prisideda prie jame gyvenančių žmonių identiteto ir savimonės formavimosi. Miesto bendruomenė yra visuomenės socialinio vystymosi darinys, kur žmogus, tiek pat kiek ir savo šeimoje, įgyja pagrindus, suvokia save ir kitus. Skirtingos kartos skirtingai atpažįsta socialinius pokyčius, skirtingai mato ir perskaito įvairius ženklus, tačiau vienoje aplinkoje augantys žmonės, nors ir nepažinodami vieni kitų, neretai simbolinius ženklus suvokia panašiai, o tuo pačiu turi panašias vertybes. Nepaisant šių panašumų, per skirtingų kartų patirtis galima rasti ženklus, bylojančius apie vietos pasikeitimus bei atskirti kartų vietos suvokimą. Skirtingiems dalyviams pasakojant apie tas pačias vietas bus ne tik kuriamas tų vietų identitetas kauniečių sąmonėje, bet ir klausytojui bus suteikta galimybė lyginti pasakojimus tarpusavyje, taip aiškiau suprantant kauniečių panašumus ir skirtumus.

Projekte dalyvauja įvairaus amžiaus atsitiktiniai Kauno miesto gyventojai. Kiekvienas dalyvis atskleidžia savo patirtis, susijusias su konkrečia, jam reikšminga ir ypatinga Kauno vieta, kurios lankymas kelia jam svarbius prisiminimus. Individualių interviu metu, siekiant išsiaiškinti simbolinę šios vietos prasmę kiekvieno iš pasakotojų, dalyvių prašoma pasidalinti savo patirtimi, reflektuojant išorinius, vidinius ir simbolinius atsiminimus bei reikšmes. Taip pat šie žodiniai paveikslai leis ne tik suprasti šių vietų simbolinę prasmę kauniečiams, bet ir pridės naujų dėlionės dalelių, kuriant tos vietos įvairių laikotarpių mozaikinį paveikslą.

Kviečiame visus Kauniečius jungtis prie gyvosios Kauno miesto istorijos kūrimo! Rašykite mums adresu kauno.kartu.istorijos@gmail.com ir mes įrašysime Jūsų Kauno istoriją.