Laisvieji Kauno archyvai

Istorijų festivalis

Istorijų festivalis yra vienas iš didžiųjų Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022 programos „Atminties biuras“ renginių.

2019 m. spalį prasidėjęs Istorijų festivalis jungia istorijų pasakotojus: muziejininkus, teatralus, menininkus, pavienius istorijos entuziastus, profesionalius pasakotojus („storitelerius“), vietos bendruomenių aktyvistus ir kitus.

Istorijų festivaliu siekiame priminti daugiatautę Kauno ir jo apylinkių atmintį, stiprinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių, skatinti pasididžiavimą vieta, kurioje gyvename, o kartu – kalbėti šiuolaikiniam europiečiui aktualiomis temomis.

Festivalio organizatorius ir partnerius kasmet kviečiame pasakoti dar negirdėtas, užmirštas miesto ir rajono istorijas, išbandyti naujus istorijų pasakojimo būdus ir tai daryti netikėtose, primirštose vietose.

O festivalio lankytojus kviečiame leistis į kelionę, kuri kaskart pradžiugins ne tik atradimais, bet ir nauja patirtimi. Galbūt jūs atrasite tai, ko nesitikėjote, gausite atsakymą į klausimą, kurio nė nežinojote esant... Juk istorijos ne tik padeda pažinti vietą, kurioje gyvename. Jos mums padeda pažinti save, įsiklausyti į kitą, geriau suprasi ir atjausti.

Antrasis Istorijų festivalis vyko 2020 m. spalio 8–11 dienomis ir tyrinėjo pertrauktų gyvenimų temą.

Trečiasis Istorijų festivalis vyks 2021 m. spalio 7–9 d. ir bus skirtas namų temai.

Daugiau apie festivalį skaitykite čia:

www.istorijufestivalis.eu