Laisvieji Kauno archyvai
map
Pradėti Baigti

Apie Maršrutą

Šis maršrutas po Kulautuvos miestelį gimė projekte "Šiuolaikinės seniūnijos", kurį inicijuoja Kaunas ir Kauno rajonas - Europos kultūros sostinė 2022.

Skaityti plačiauSuskleisti

1 Gatvės meno piešinys "Namai"

Laura Slavinskaitė: "Gatvės meno kūrinys ,"Namai" - tai mano meninio tyrimo (remiantis bendruomenės pasakojimais bei Kulautuvos istoriniais šaltiniais) apie gimtąjį kraštą rezultatas. Miestelis tas pats, tačiau kiekviename laikmetyje žydėjęs skirtingomis spalvomis, brandinęs naujas istorijas. Sudėtinga išskirti vientisą veidą, kuomet jis laike regisi toks kintantis, nors ta pačia pušų gaiva bei Nemuno tėkme apjuostas. Natūralu, kad kūrinys tapo kartų persipynimo pasakojimu.

Skaityti plačiauSuskleisti

2 Akacijų alėja

"Pagrindinė gatvė. Kartais tyli rami, o kartais per šventes pilna gyvybės."

Skaityti plačiauSuskleisti

3 Užgavėnių parkas

"Fotografuota prie Akacijų alėjos skulptūros Kulautuvos 650-mečiui paminėti. Prisimenu, kaip su tėvais ir savo giminėmis ėjome į šią Kulautuvos vietovę sugiedoti Lietuvos himno ir atšvęsti Kulautuvos 650 metų. Šis įvykis labai įsiminė mano galvoje, ir nuo tada aš pradėjau vis labiau ir labiau žavėtis bei džiaugtis vieta, kurioje gyvenu."

Skaityti plačiauSuskleisti

4 Švč. Mergelės Marijos - Madonos skulptūra ir "Gulbių" tvenkinys

"Nori prisiliesti prie Smetonos laikų - surask du "veidrodinius" tvenkinius ir pamatysi ne tik savo atvaizdą, bet... Marijos statulą - dovaną prezidentui Smetonai."

Skaityti plačiauSuskleisti

5 Kulautuvos bažnyčia ir varpas

"Bažnyčios varpas. Bažnyčios varpo namukas man visada būdavo "kažkas tokio"... Kuklutis, bet išdidus, saugojantis parapijos klebono Dominyko Mikšio pokariu nupirktą varpą (už 1500 rublių). Stovint šalia, jauti kažkokią labai stiprią ir gerą aurą... Kaip ir nuo šalia pastatyto apdegusio Jėzaus."

Skaityti plačiauSuskleisti

6 Parkas ir muzikos festivalis "Akacijų alėja"

"Didysis Kulautuvos parkas su disgolfo krepšiu nuo L. Giros g. pusės. Tai suburianti Kulautuva. Čia aktyviai leidžiamas laisvalaikis -naujai įkurtos disgolfo aikštynas paįvairina aktyvų laisvalaikį. Lauko treniruokliai puiki vieta sporuoti lauke. Vaikų žaidimų aikštelė - vaikams, o suoliukai - mamoms pasišnekučiuoti. O kur dar renginiai, vykstantys parke... Tai vieta, sukviečianti tūkstančius!"

Skaityti plačiauSuskleisti

7 Senoji Kulautuvos prieplauka

"MANO ĮKVĖPIMO KULAUTUVA. Įlankėlė prie Nemuno apie 1 km nuo senosios prieplaukos."

Skaityti plačiauSuskleisti

8 Tamaros (Smalinės) kalnas

"Kiekvieną kartą einant pro Tamaros kalną kyla nostalgiški prisiminimai. Čia vaikystės žiemos buvo praleistos čiuožinėjant rogutėmis. Nuo kalno viršaus atsiveria nuostabus vaizdas, kurį norėčiau parodyti svečiui."

Skaityti plačiauSuskleisti

9 T. Vosyliaus skulptūra "Šernas"

"SVEČIUI parodyčiau menininko T. Vosyliaus smalių šerną, kuris galbūt taps pirmtaku ateityje planuojamame smalinių skulptūrų parkelyje."

Skaityti plačiauSuskleisti

10 Senoji Kulautuvos gyvenvietė

"Man kraštotyrininkas Mykolas pasakojo, kad čia 1986-1991 m. buvo rasti net penki XIV a. brangenybių lobiai ir jis džiaugėsi, kad lankydamasis Lietuvos Monetų muziejuje aptiko eksponuojamus "Kulautuvos lobius". Pačiai dar neteko jų matyti. Bet labai jauku čia atvažiuoti su vaikais ir prie Klevinės upelio ramiai leisti vakarus prie laužo."

Skaityti plačiauSuskleisti

11 Dievų ir deivių slėnis

"Miško tako skulptūros. Jos miške prie Pušyno gatvės. Pikuolis, Patrimpas, Žemyna, Gabija, Medeinė, Perkūnas, Kovas, Laima. Kulautuvos sveikatingumo taką saugo pagoniški dievai. Iš ąžuolo išdrožtos pagoniškų dievų skulptūros - dvi vasaras Kulautuvoje vykusių skulptorių plenerų palikimas."

Skaityti plačiauSuskleisti

12 Žvyrduobė

"Žvyrduobė. Mokyklinių vadovėlių vieta. Ir viskas, kas su tuo susiję."

Skaityti plačiauSuskleisti

13 Pjūklo bala

"Žinau, kad kiekvieno gruodžio 23-iosios dienos vakarą čia užsuka Kalėdų Senelis su savo elniu Rudolfu ir Snieguole, pailsėti. Gurkštelti arbatos, pabendrauti su Kulautuvos miško gyventojais, voveraitėmis, kiškučiais, lapiukais, meškučiais, vilkiukais, paukšteliais. Pasibuvę jie iškeliauja pas vaikučius dalinti dovanų. Bet pats to nemačiau."

Skaityti plačiauSuskleisti

14 Buvusi Kulautuvos vaikų sanatorinė mokykla

"Mano pirmoji darbovietė - sanatorinė mokykla-internatas. Aš pradirbau ten 16 metų. Kurį laiką pastatas stovėjo be... šauklių. O kažkada... nemažas būrys vaikų - pasigydyti ir pasimokyti. Su šiuo pastatu susijusi ir mano patirtis Kulautuvoje. Buvo geras ir brangus laikas. Dabar bandau prisiminti, kur ta brangi mokykla ir kuo ji tapo šiandien..."

Skaityti plačiauSuskleisti

15 Seniausias Kulautuvos namas

"Seniausias miestelyje namas, pastatytas 1905 m. Namas priklausė Jonui Petrauskui, vėliau jame gyveno Bulotų šeima. Įdomu žinoti, kad šis namas mena užmarštin nugrimzdusį Jučionių kaimą, iš kurio liko tik pavadinimas - Jučionių gatvė. Man ši vieta - lyg etnografinis muziejus, turintis spalvą ir kvapą, dvelkiantis senove. Čia juntu bėgantį laiką!"

Skaityti plačiauSuskleisti

16 Meilės sala

"Ji man siejasi su Kulautuvos paslaptingumu, nes kuo giliau žiūri, tuo daugiau čia atrandi dar nepažintų vietų ar dalykų. O Meilės sala visada tokia, tarsi atskirta senvagės juosta nuo "žemyninės". Ir ne visi žino kaip ten patekti. Tas pušų viršūnių kauburėlis, visada kviečia ir traukia akį. Kartu ten toks ypač grynas pušų oras..."

Skaityti plačiauSuskleisti

17 Karjeras ir paplūdimys

"Kai pasiilgstu aktyvaus poilsio, geros muzikos ar tiesiog noriu atsigaivinti karštą vasaros dieną. Kulautuviečiai turi nuostabų karjerą, kuris dar ir pritaikytas vandenlenčių sportui. Savaitgaliais čia organizuojami smagūs vakarai."

Skaityti plačiauSuskleisti

18 Naujoji Kulautuvos prieplauka ir keltas į Zapyškį

"Zapyškio bažnyčią nuo naujosios Kulautuvos prieplaukos. Nors vietiniai nedažnai nueina prie Nemuno, bet tkrai žino vietas, kurias privalu parodyti svečiui. Viena iš tokių vietų yra naujoji Kulautuvos prieplauka. Čia kursuoja laisvelis iki mūsų kaimynų - Zapyškio. Laivelis padeda paįvairinti dviračių žygius kitapus Nemuno, lankomės vieni kitų šventėse. Visada smagu ateiti į pakrantę ir tyliai pamojuoti artimausiems kaimynams, juk kaip toj dainoj dainuoja - kaimynas kaimynui kaimynas!"

Skaityti plačiauSuskleisti