Laisvieji Kauno archyvai
608a9948e73f4

Atminties biuras: J. Mackevičienė

Kauno žydų bendruomenės narė Judita Mackevičienė pasakoja, kaip atrodė jos namas Laisvės alėjoje prieš karą, ką veikdavo bute gete, kai šeima išeidavo dirbti, kaip buvo slepiama žmonių karo metu.

Skaityti daugiau
5ce53a3fc7dc1

Atminties biuras: B. Šragienė

Kauno žydų bendruomenės narė Basia Šragienė prisimena subombarduotus miestus, kuriuos bėgdama nuo karo matė pro traukinių langus, ir geležinkelio stotis, kurios tapo prieglobščiais bėgantiesiems. Pasakoja, koks Kaunas buvo amžiaus viduryje jai atvažiavus gyventi į šį miestą.

Skaityti daugiau
5a5639c7b97e2

Atminties biuras: I. Glikas

Kauno žydų bendruomenės narys Izaokas Glikas prisimena, kaip avėdamas vasarinius batukus žaltą žiemos naktį su mama šildėsi šieno kūgyje, kaip miegojo klėtyje ir pabudo ledo luite.

Skaityti daugiau
5a565dfde8656

Atminties biuras: D. Rozenbergienė

Kauno žydų bendruomenės narė Dobrė Rozenbergienė prisimena, kaip per stebuklą išgyveno patekdama į „gerąją pusę“ „Didžiosios akcijos“ metu Demokratų aikštėje, pasakoja apie žiaurią gyvenimo lageriuose kasdienybę, nuolatinę baimę, šaltį, alkį.

Skaityti daugiau
5a58e2e3d424a

Atminties biuras: F. Kučinskienė

Kauno žydų bendruomenės narė Fruma Kučinskienė pasakoja apie gražius šeimos susibūrimus tradicinių švenčių metu senelių namuose Rotušės aikštėje, prieškario Kauno vaizdus, matomus pro nedidelį automobilio langelį įsitaisius ant tėčio išvežiojamų kojinių miestiečiams, ir staiga pasikeitusį pasaulį, kurio dangų ėmė skrosti karo lėktuvai.

Skaityti daugiau
5a58706108dae

Atminties biuras: K. Z. Šafranavičius

Kauno apskrities Lietuvos totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Zenonas Šafranavičius pasakoja apie savo šeimą, kurioje sugyveno dvi religijos – islamas ir katalikybė, dalijasi vaikystės atsiminimais Kaune ir pristato savo veiklą bendruomenėje bei totorių karo istorijos klube.

Skaityti daugiau
5a54937408d28

Atminties biuras: A. Kovtun

Krymo totorė Asija Kovtun prisimena gyvenimą name Laisvės alėjoje drauge su kitomis po Antrojo pasaulinio karo prieglobstį Lietuvoje radusiomis šeimomis.

Skaityti daugiau
vienybes a

Atminties biuras: G. Vėželienė

Baltarusė Galina Vėželienė pasakoja apie savo vaikystę Baltarusijos kaimelyje ir pirmuosius įspūdžius atvykus gyventi į Kauną.

Skaityti daugiau
5ac5f230e9b73

Atminties biuras: S. Gronau

Vokietis Siegfriedas Gronau pasakoja apie gimtąjį Königsbergą užklupusį karą, negrįžtamai pakeitusį jo gražios šeimos gyvenimą ir pavertusį jį duonos prašančiu, nusilpusiu, išnaudojamu, kalbos nežinančiu našlaičiu svetimoje šalyje Lietuvoje.

Skaityti daugiau
5af03ecc511b0

Atminties biuras: J. Okulič-Kazarinas

Rusų kilmės Jaroslavas Okulič-Kazarinas pasakoja apie nuo XIX a.

Skaityti daugiau
03.21 5

Atminties biuras: J. Ridzvanavičius

Su Kauno apskrities Lietuvos totorių bendruomenės nariu Jonu Ridzvanavičiumi kalbamės apie totorių susibūrimus Raižių mečetėje sovietmečiu, Lietuvos totorių kultūros draugijos įkūrimą, Kauno mečetės atgavimą po 1990-ųjų ir kitus Lietuvos totorių atminčiai svarbius klausimus.

Skaityti daugiau
5b30e61803970

Atminties biuras: G. Žakas

Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas pasakoja apie savo šeimą, sportinę karjerą ir veiklą kultūrinėje žydų saviveikloje buvusiuose Kauno Profsąjungos rūmuose (dab.

Skaityti daugiau
5b3623155cffc

Atminties biuras: J. Zarchi

Kauno žydų bendruomenės narė Julijana Zarchi pasakoja apie multikultūrišką - žydišką ir vokišką savo kilmę, anksti netekto tėčio ilgesį, neišblėsusią mamos nostalgiją Diuseldorfui ir sunkią savo vaikystę tremtyje Tadžikistano karštyje.

Skaityti daugiau
5b58387a6b225

Atminties biuras: Z. Chessakov

Izraelietis Zohar Chessakov pasakoja apie šviesaus atminimo savo mamą ir jos išgyvenimus karo metų Lietuvoje, kur ji gimė ir augo.

Skaityti daugiau
5

Atminties biuras: I. Abudi

Idan Abudi - Šiauliuose gimusios, Kaune pokario metais augusios žydų tautybės Liubos Funkaitės Chessakov anūkas.

Skaityti daugiau
02

Atminties biuras: F. Kučinskienė apie Kulautuvą

Kauno žydų bendruomenės narė Fruma Kučinskienė pasakoja apie slapstymąsi Kulautuvoje karo metais.

Skaityti daugiau
IMG 20180802 110433

Atminties biuras: M. Elberg

Kaunietiškų šaknų izraelietė Masha Grizaitė Elberg dalijasi atsiminimais apie savo šeimos gyvenimą ir likimą Kaune bei Izraelyje.

Skaityti daugiau
5b83c5c331e1f

Atminties biuras: J. Žitinevičius

Jurgio Žitinevičiaus senelis, jo bendravardis, buvo Zapyškio knygnešys.

Skaityti daugiau
5b83e47ebc915

Atminties biuras: G. Goldfarb

Kaunietiškų šaknų Izraelietis Guy Goldfarb dalijasi įspūdžiais apie pirmą kartą lankomą Kauną ir savo šeimą iš mamos pusės – tuos, kurie kadaise gyveno šiame mieste.

Skaityti daugiau
5bb486f0a0fa9

Atminties biuras: B. Shirin

Žydų tautybės kaunietė Bella Shirin pasakoja apie savo gimtąjį miestą, kuriame gyveno pirmus septyniolika metų ir kurio ilgesys ją sugrąžino į šią vietą visai neseniai.

Skaityti daugiau